Zendeli: “I kemi çuar ftesë zyrtare me shkrim Aleancës për Shqiptarët që të bëhet pjesë e opozitës

Sot në emisionin 10Minuta ishte i ftuar deputeti i Lëvizjes Besa, Fadli Zendeli. Duke folur për opozitën shqiptare, ai tha se tre partitë e bashkuara shqiptare opozitare i kanë bërë shkresë me shkrim Aleancës për Shqiptarët që të bëhet pjesë e opozitës. Ai përgënjeshtroi komentet e fundit të Taravarti se kërkesë është bërë vetëm nëpër mediat apo rrjetet sociale, duke potencuar se ekziston një ftesë me shkrim për këtë.

“I kemi çuar ftesë zyrtare me shkrim Aleancës për Shqiptarët që të bëhet pjesë e opozitës. Ka një afat kohor kur duhet të përcaktohen nëse duan të qëndrojnë në Qeveri apo të bëhen pjesë e opozitës. Ka një kërkesë të shkruar qartë me shkrim nga të treja subjektet parlamentare opozitare. Është çështje tjetër si do të vendosë Aleanca pë Shqiptarët, nuk interefrojmë në këtë çështje, është puna e tyre. Për ne do të ishte mirë dhe janë të mirëseardhur, nëse nuk bashkohen le të vazhdojnë rrugën e tyre dhe ne tonën.”- tha Zendeli.

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu