Taravari: Shqiptarët më shumë ia kanë dashur të mirën Maqedonisë, maqedonasit janë treguar egoist!

Lideri i ASH-së, Arben Taravari është mysafir në ClickPlus.

Duke folur për atë se çfarë ka nevojë Maqedonia e Veriut për momentin, tha se periudha nëpër të cilën është duke kaluar, është më e rëndësishmja që nga pavarësia e shtetit.

“Jemi në një udhëkryq më të rëndësishëm që nga 90-ta, që nga pavarësia”, tha Taravari.

Më tej ai tha se kontribuues në këto periudha të rëndësishme kanë qenë shqiptarët, pasi janë treguar konstruktiv.

“Shqiptarët kanë qenë faktor shumë më konstruktiv dhe që shumë më shumë ia kanë dashur të mirën këtij shteti se sa maqedonasit… Ata janë sjellë shumë egoist dhe qëllimi tyre ka qenë si të mbeten në pushtet. Si të zbresin një shumicë dhe të vinë në pushtet”, tha më tej Taravari.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu