Sport

Luka Modriq merr vendim për karrierën e tij, a do të vazhdojë me Real Madridin?

Luka Modriqi e ka zgjatur kontratën për një vit te Real Madridi. Legjenda kroate ka pozuar me presidentin e Mbretërve, Florentino Perez, pasi ka hedhur firmën mbi kontratën e...

Struga Trim Lum sot përballet me Sllovan Bratisllaven

Struga Trim Lum sot përballet me Sllovan Bratisllaven në ndeshjen e kthimit të raundit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve. Pavarësisht disfatës 4:2 në ndeshjen e parë, në...

Mbappe i përgjigjet pyetjes që shumë tifozë të Real Madridit e kanë bërë

Pyetja më interesante në konferencën e parë për shtyp të Kylian Mbappes në Real Madrid ishte se në çfarë pozicioni do të luajë sezonin e ardhshëm. “Mund të luaj kudo...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin e Shaqirit ku ai njoftoi...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të Copa Americas falë golit të...

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit Lionel Messi e pati një gëzim të dyfishtë mbrëmë. Ylli i Inter Miamit e fitoi trofeun e Copa Americas, të...

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...