Botë

Vritet Faton Hajrizi mediat serbe publikojnë foton e trupit të ti.

Në aksionin e Organizatës Speciale Antiterroriste ka mbetur i vrarë Faton Hajrizi. Hajrizi dyshohet se vrau policin serb Nikola Krsmanoviq dhe plagosi Vjekoslav Iliqin, i cili ndaloi veturën në...

“Unë mbijetova sepse kisha Zotin në anën time”, thotë Trump pasi i shpëtoi at’entatit

“Unë mbijetova sepse kisha Zotin në anën time,” tha Donald Trump në ditën e tretë të Konventën Republikane, teksa foli për atentatin ndaj tij disa ditë më parë. Donald Trump...

Tentuan të thyenin bankomatin, arrestohen dy shqiptarë të Kosovës në Zvicër

Dy shqiptarë të Kosovës janë arrestuar në kantonin e Aargaut në Zvicër, pasi kanë tentuar të thyenin bankomatin të mërkurën pas mesnate. Të dy janë shtetas kosovarë të moshave 24...

“Zhade dhe Lukas” japin lajmin e mirë për fansat e novelës arabo-braziljane ‘Kloni’

Murilo Benicio e Giovana Antonelli janë dy nga personazhet më të dashur për publikun e gjerë. Historia e novelës arabo-braziljane e regjisorit Jayme Monjardime titulluar ‘Kloni’ në vitin 2002...

Princesha e Dubait kërkon divorcin me një postim në Instagram

Një mesazh i shkurtër nga Sheikh Mahra bin Mohammed Al Maktoum aktualisht po shkakton bujë në botën mbretërore. Në postimin në Instagram, vajza e lartësisë së tij Sheikh Mohammed...

FIFA nis hetimet ndaj Argjentinës për racizëm

Shtëpia botërore e futbollit, FIFA, ka thënë të mërkurën se ka nisur hetimet për thirrjet raciste të futbollistëve të Argjentinës, pas triumfit në Kupën e Amerikës. “FIFA është e vetëdijshme...

lajmet e fundit

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

“Valmir Aziri do të shkojë aty ku e ka vendin”, tha Kasami! I përgjigjet Aziri: Deklaratë politike, e pabazuar në fakte

Ndryshimi i vendit të punës në Facebook, nga “sekretar shtetëror” në Ministrinë e Kulturës në “këshilltar shtetëror”, nga ana e Valmir Azirit ka ngjallur...