Kosovë

Miku i Faton Hajrizit dyshon që ai mund të jetë gjallë

Erkin Morina, dyshon se miku i tij nuk është vrarë nga policia e Serbisë, të premten në Loznicë. Ai në emisionin Kosova Today në Klan Kosova, tha se dyshimet...

Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir /

Shahrije Hajrizi, nëna e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia në Serbi, pasi dyshohej se ishte autori i vrasjes së një efektivi serb, ka treguar vuajtjet e...

Bashkëshortja e Faton Hajrizit: Mendoj se është gjallë, pa e parë trupin e tij nuk e besoj që ka v’dekur

Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi, është shprehur se beson se ai është...

​Gërvalla: Trupi i Faton Hajrizit të kthehet sa më shpejt në Kosovë

Shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla ka deklaruar se trupi i Faton Hajrizit, i vrarë nga policia serbe, duhet të kthehet sa më shpejt në Kosovë. Gërvalla tutje shoi...

“Ditën kur lirohem dua të më vije në vizitë …”, cila ishte dëshira e Faton Hajrizit pak muaj para se të vritej

Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e si kishte arritur të arratiste nga burgu...

Martesa mes gjinisë së njëjtë, Kusari: S’do ta rrezikoja mbështetjen për vëllain në shkëmbim…

Kosova nuk i lejon martesat mes personave të gjinisë së njëjtë. Kjo gjë ishte paraparë të rregullohej me Projektkodin Civil, i cili nuk ka marrë mbështetje në Kuvendin e...

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...