Rajon

Taravari – Mellsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka zhvilluar takim pune me ambasadoren norvegjeze, Khristin Melsom, gjatë së cilës është biseduar për thellimin e bashkëpunimit në shëndetësi mes dy vendeve. Siç...

Bexheti: Arben Taravari, një ndër vazalët më të shkëlqyer të këtij shteti

Deputeti i BDI-së, Blerim Bexheti tha se VMRO përmes degës së saj, “VREDI” po mundohet ta paraqes si krim që romët dhe turqit të bëhen bashkë me shqiptarët, ndërkohë,...

Bexheti: Nuk është e rrezikshme të kërkosh rregullim të ri kushtetues

Deputeti i BDI-së, Blerim Bexheti në “Daily Click” tha se nuk sheh diçka të rrezikshme në idenë për aprovim të modelit belg ose irlandez në ndarje të rajoneve në...

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

Kryetari i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi, në rrjetin social facebook ka shkruar se tani do të ishte mirë që BDI, pasi ka filluar të angazhojë ekspert të legjitimitetit, të angazhojë...

Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka komentuar idenë e BDI-së për ndarje të Maqedonisë së Veriut në territore, sipas modelit të Irlandës së Veriut dhe Belgjikës, përcjell TV21....

Në Klinikën Onkologjike në Shkup do të punohet me dy ndërrime

Në Klinikën Onkologjike në Shkup është implementuar puna me dy ndërrime në diten e klinikës. Qëllimi është të zvogëlohet ngarkesa në diten e klinikës, e cila është identifikuar si një...

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...