Kuriozitete

Zbulohet një shpellë në Hënë

Shkencëtarët kanë konfirmuar zbulimin e një shpelle në Hënë, jo larg vendit ku Neil Armstrong dhe Buzz Aldrin u ulën 55 vjet më parë. Shkencëtarët mendojnë se në Hënë...

Zhvillohet ceremonia e “Ditës së Hashures”, Baba Mondi: Ju uroj mëshirën dhe dhembshurinë e Zotit!

Në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve është zhvilluar ceremonia e festës së “Ditës së Hashures”. Në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve është zhvilluar ceremonia e festës së “Ditës së Hashures”. Kryegjyshi i Bektashinjve,...

Refuzon ti shkoj në “SHOW Gjyqin ” e Eni Çobanit, Pronari i Bujtinës përballet me akuza live ne TV!

Lajmet shpesh fillojnë me fjalinë “Ngjarje e pazakontë” por që farkeqsisht lajmet e tilla janë bërë shum të zakonta në trevat tona. Shikushmëria televizive dhe klikimet e shpejta kanë...

‘Shkencëtarja’ më tërheqëse në botë zhytet me peshkaqenët, por fansat i kërkojnë tjetër gjë

Nuk është hera e parë që fansat e asaj që njihet si “shkencëtarja më seksi në botë” i kërkojnë asaj veshë sa më pak rroba, por Rosie Moore i...

Simptoma e papritur që shkaktohet për shkak të vapës ekstreme

Disa rreziqe shëndetësore vijnë me motin e ngrohtë, disa prej të cilave mund të jenë të dukshme, si djegia nga dielli dhe dehidratimi. Një problem shëndetësor më pak i...

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

Familjet janë paralajmëruar se rritja e temperaturave mund të ndikojë në internetin e tyre pasi ruterët ndjejnë gjithashtu “magjinë” e nxehtësisë. Stina e verës nuk është problem vetëm për...

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...