Shqipëri

Refuzon ti shkoj në “SHOW Gjyqin ” e Eni Çobanit, Pronari i Bujtinës përballet me akuza live ne TV!

Lajmet shpesh fillojnë me fjalinë “Ngjarje e pazakontë” por që farkeqsisht lajmet e tilla janë bërë shum të zakonta në trevat tona. Shikushmëria televizive dhe klikimet e shpejta kanë...

Tuneli i Llogorasë si “Big Brother”! Çdo lëvizje ndiqet me 100 kamera, pamjet nga salla e monitorimit!

Të gjitha lëvizjet dhe flukset në tunelin e Llogorasë monitorohen. Top Channel sjell për herë të parë pamjet brenda sallës ku mësohet të jenë vendosur më shumë se 100...

AUV dhe MPB parandaluan kontrabandim të qengjave nga Maqedonia për në Shqipëri

Shërbimet Inspektuese të Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) në bashkëpunim me pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) zbuluan dhe parandaluan kontrabandimin e qengjave nga Maqedonia e...

Alex Soros uron Edi Ramën: Ti je frymëzim për botën vëlla!

Kryeministri Edi Rama më 4 korrik mbushi plot 60-vjeç. Atë ditë, kreu i qeverisë u suprizua nga deputetët socialistë të cilët i shkuan në ambientet e Kryeministrisë. Ndërkohë, së...

Lamtumira e fundit Kadaresë

Amaneti i tij ka qenë të varroset në rreth të ngushtë familjar. Ismail Kadare nuk i donte tubimet, por ka qenë e pamundur që fjala e tij të respektohet...

Hapet zyrtarisht tuneli i Llogarasë, do të shkurtojë ndjeshëm kohën e udhëtimit drejt plazheve të bukura të Jugut të Shqipërisë

Vepra më e rëndësishme infrastrukturore në jug të vendit, tuneli i Llogarasë, është hapur sot zyrtarisht për përdorim. Tuneli është hapur përmes një ceremonie inaugurimi ku mori pjesë Kryeministri...

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...