━ lajmet e fundit

Samka Ibraimoski për akuzat për kërcënim të gjykatësve: Nuk e kam kërcënuar askënd, vetëm kam bërë një pyetje

“Unë personalisht nuk e kam kërcënuar as Ana Pavlova Danevën, as kryetarin e gjykatës”, tha ish-deputeti Samka Ibraimoski, të cilin dje në MPB e...

Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin

Para formimit të Qeverisë pati zëra se duhet të hiqet balancuesi ku edhe nga koalicioni VLEN deklaruan që roli i tij nuk ishte mjaftueshëm...

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

Kryetari i Partisë për emancipimin e plotë të romëve (PEPR) dhe ish-deputeti, Samka Ibraimovski, ka kërcënuar gjyqtarët kushtetues pasi kanë lejuar përmbaruesit të vazhdojnë...

Kurti uron Mickoskin: Mezi pres t’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Hristijan Mickoski për marrjen e detyrës si kryeministër i ri i Maqedonisë së Veriut. Në urimin e...

Fatmir Mexhiti emërohet drejtor i ri i Klinikës së Neurologjisë

Ish-ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti dhe Andon Çibishev janë drejtorët e rinj të Klinikës për Neurologji dhe Klinikës së Toksikologjisë, njoftoi sot ministri i...

Reshje të dendura të shiut dhe erë e fuqishme përfshinë qytetin e Tetovës

Reshje intensive dhe erë e fuqishme përfshinë qytetin e Tetovës. Reshjet që zgjatën pothuajse 20 minuta sërish i shndërroi rrugët në lumenj. Nga njësiti...

Erdhi dita, u fshi shqipja! Mickoski dhe Taravari njoftimet vetëm në maqedonisht

Ndonëse gjuha shqipe është zyrtare në Maqedoninë e Verkut, kjo nuk po respektohet edhe nga udhëheqësit shtetëror. Pas marrjes së detyrës, ministri i Shëndetësosë,...

Maqedonia e Veriut e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

Me 12,25 raste për milion banorë, Maqedonia e Veriut është e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit, sipas analizës...

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Situata pas stuhisë së pardjeshme që përfshiu Tetovën, Shkupin dhe komunat përreth ngadalë po normalizohet, njofton Qendra për Menaxhim me Kriza Pothuajse 99% e telefonatave...

- Ekonomi

- Kulturë

Teknologji

Sport

Selektori i Spanjës: Shqipëria nuk është rivale e lehtë

Selektori i Spanjës, Luis de la Fuente është shprehur i lumtur për fitoren ndaj Shqipërisë dhe triumfin në grupin më të vështirë. “Plani i lojës shkoi...

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti është shprehur falënderues për tifozët dhe të...

Sylvinho: Meritojmë notën 10, të gjithë pritën humbje të thella por nuk doli ashtu

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho, ka folur pas eliminimit të...

Italia shuan ëndrrën e Kroacisë, e mposht në minutën e fundit

Kroacia ka dështuar të kalojë në fazën e 16-të...

Shqipëria dha emocione por nuk i mbijeton grupit të vdekjes në EURO 2024

Shqipëria është eliminuar nga EURO 2024 me një pikë...