Pse është i ‘shqetësuar’ Pacolli për vrasjen e Liridonës, flet avokati Gashi!

Avokati Tomë Gashi ka zbardhur detaje të reja nga vrasja e Liridona Ademajt në Prishtinë. Ai tha se Naim Murseli në momentin e krimit, kur mori fëmijët dhe i nxori nga makina, fëmijëve u ka folur në suedisht.

“Me fëmijët thuhet se ka komunikuar në gjuhën suedeze dhe fëmijët as që e kanë ditur se çfarë ka ndodhur me nënën e tyre. Kur kanë komunikuar me autoritetet, fëmijët kanë menduar se nëna e tyre ka mbetur në makinë. Vrasësi i është afruar dhe lehtësisht e ka goditur. Nuk dihet nëse ka ndodhur edhe grabitja e simuluar.

Ishte fare e lehtë për ta zbuluar se vrasja ishte e porositur. Më pas kemi pasur varrimin që ka qenë shumë i dhimbshëm. Më pas është arrestuar Naimi. Familja e Liridonës ka kërkuar dhe ka marrë leje që të bëhet zhvarrimi dhe varrimi në fshatin e saj. Kanë qenë situata tepër të rënda” tha ai i ftuar në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo”.

Avokati gjithashtu ka thënë edhe Behgjet Pacolli përse u acarua nga ngjarja e rëndë.

“Mendoj se ka pasur persona të papërgjegjshëm në Kosovë dhe Shqipëri, që kanë aluduar. Reagimi i tij ka ardhur jo vetëm sot, por edhe nga persona që kanë punuar me atë. Ai ka deklaruar atë që ka deklaruar secili. Duket se është bërë edhe ai shënjestër.

Flitet që persona më përpara kanë kërkuar 100 mijë Euro Pacollit përmes Murselit për të mos publikuar informacione. Ka persona që e shfrytëzojnë këtë situatë për të bërë aludime shqetësuese. Përvec familjarëve ata që do ta mësojnë më keq janë fëmijët”.

A mendon se do të ketë vetëgjyqësi? “Nuk besoj dhe nuk do të ketë. Familja e Liridonës është deklaruar publikisht. Këtë situatë ia lënë gjyqësorit. Ne jemi në pozitë që të presim drejtësi, jo vetëm familjarët e Liridonës. Na ka rënduar shumë” tha ai./Bota Sot

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu