Tensione në Kuvend! Opozita reagon pasi u tentua të vendoset në votim kandidatura e Zylfi Adilit për anëtar në KSHZ!

Sot ka pasur tensione në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21. Në Komisionin për Zgjedhje dhe Emërime u tentua të vendoset në votim kandidati për anëtar në Komisionin Shtetëror Zgjedhor, Zylfi Adili-Qufa, përcjell TV21. Opozita kundërshtoi me revoltë, pasi sipas tyre ky vend i zbrazët në KSHZ, i takon opozitës shqiptare, respektivisht Lidhjes Europiane për Ndryshim.

https://www.facebook.com/watch/?v=394214803184872&t=0

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu