Sejdini: “50 ditë më parë, FFM-ja mori përsipër që të rregullojë

Nesër do të luajmë kundër Anglisë në Arenën “Todor Proeski”, në një fushë të bukur dhe kjo falë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, e cila mori përsipër ta rregullojë fushën para 50 ditës dhe e mbajti premtimin.

Me atë rast dhe në prag të ndeshjes së nesërme ndërmjet Maqedonisë dhe Anglisë, presidenti i FFM-së, Muamet Sejdini, nuk e ka fshehur suksesin në profilin e tij në FB, ku shkruan:

“50 ditë më parë, FFM-ja mori përsipër që të rregullojë dhe të bëjë një fushë krejtësisht të re në Arenën “Todor Proeski

lajmet e fundit

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

“Valmir Aziri do të shkojë aty ku e ka vendin”, tha Kasami! I përgjigjet Aziri: Deklaratë politike, e pabazuar në fakte

Ndryshimi i vendit të punës në Facebook, nga “sekretar shtetëror” në Ministrinë e Kulturës në “këshilltar shtetëror”, nga ana e Valmir Azirit ka ngjallur...

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

Komuna e Tetovës po e pret lejen për fillimin e punimeve për ndërtimin e stadiumit të qytetit. Kasami thotë se është çështje procedurale dhe...

Dy vëllezër gjuajtën me armë nga vetura në lëvizje me targa të Zvicrës, mësohet identiteti i viktimës në Debresh

Ministria e Punëve të Brendshme ka dalë me njoftim zyrtar për vrasjen në Drebresh të Gostivarit. Bëhet e ditur se viktima është e moshës...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu