Aksion policor në Shkup, gjendet kokainë, ekstazi dhe marihuanë

Me datë 17.11.2023 në Shkup, zyrtarë policorë nga Departamenti i Policisë Kriminale – Sektori për tregti të kundërligjshme me drogë, armë dhe substanca të rrezikshme në MPB, në koordinim dhe veprim të përbashkët me zyrtarë policorë nga Njësiti për tregti të paligjshme me drogë dhe Armët në MPB Shkup, kanë privuar nga liria shtetasin K.K.(35) nga Shkupi dhe LJ.B.(30) nga Shtipi, me vendbanim të përkohshëm në Shkup.

Përkatësisht, pas marrjes së masave dhe aktiviteteve policore, rreth orës 16:00 në zonën e Kisella Vodës, nga punonjësit e policisë është kryer ekzaminimi i K.K. pranë shtëpisë së tij ku u gjetën 50 pilula ekstazi, kokainë dhe një pako me drogën sintetike kristal meta. Më pas me urdhër të gjykatës i është kontrolluar shtëpia dhe janë gjetur sende që lidhen me krimin. Gjithashtu dje me vendim gjykate është ushtruar kontroll në banesën ku banonte LJ.B., gjatë të cilit rreth katër kilogramë marijuanë, rreth 100 gramë kokainë, një pako me drogë sintetike kristal meta, rreth 500 ekstazi (tableta) dhe një peshore dixhitale. Personat janë ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, në koordinim me Prokurorinë Publike të Shkupit, kundër tyre do të ngrihet kallëzim penal përkatës.

lajmet e fundit

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

Bastisje në Veles, ndalohet një person për tregti me lëndë narkotike

MPB Maqedoni njofton se dje (24.07.2024) në ora 14.25 në Veles, zyrtarë policorë nga Seksioni për trafikim të paligjshëm të narkotikëve në SPB Veles,...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu