Rikthehet në funksion komunikacioni në Strazhë, ka ndalesë për automjetet e rënda

Gostivar, 25 nëntor – Është kthyer në funksion komunikacioni në grykë malore “Strazhë”, pasi paraprakisht u ndërprerë për shkak të reshjeve të reshjeve të borës dhe automjeteve me defekt. Sipas njoftimit të Ndërmarrjes për mirëmbajtje dhe mbrojtje të rrugëve kryesore dhe rajonale, ndalim për automjete të rënda në ka rrugët Gostivar-Mavrovë-Strazhë-Kërçovë, Kriva Pallankë-Deve Bair dhe Strugë-Qafasan.

Qendra për Menaxhim me Kriza ka bërë thirrje për vozitje të kujdesshme dhe rregullim të shpejtësisë, ndërsa autoritetet janë vazhdimisht në terren dhe i mbajnë të gjitha rrugët të kalueshme

“Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet në rrugë të lagështa, si pasojë e reshjeve të borës në të gjithë territorin e Republikës. Sipas njoftimit të NP-së për mirëmbajtje dhe mbrojtje të rrugëve kryesore dhe rajonale, ndalim për automjete të rënda në rrugët Gostivar-Mavrovë-Strazhë-Kërçovë, Kriva Pallankë-Deve Bair dhe Strugë-Qafasan”, thonë nga QMK.

Ndërmarrja publike për mirëmbajtje dhe mbrojtje të rrugëve kryesore dhe regjionale njofton se komunikacioni Kriva Pallankë – Deve Bair është ndërprerë për shkak të rënies së drunjve në rrugë. Ekipi ndodhet në terren dhe po punon për pastrimin e rrugës.

lajmet e fundit

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu