Profesori Refik Hasani, mbështet publikisht koalicionin e Luginës dhe bartësin e listës për Deputet-Shaip Kamberin

Për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Serbi, për datën 17 dhjetor, në këto zgjedhje garon koalicioni me numër 13, beteja politike e shqiptarëve vazhdon, bartës i kësaj liste Shaip Kamberi.

Në përkrahje të kësaj liste i bëj thirrje publike gjithë qytetarëve për të marrë pjesë masivisht për zgjedhjet që do të mbahen pasnesër.

Vetëm me pjesëmarrje sa më të lartë në këto zgjedhje, ne shqiptarët, në Preshevë, Medvegjë, Bujanocit, do të përfaqësohemi.

Për ndërgjegjësimin e faktorëve lokalë dhe ndërkombëtarë për pozitën e shqiptarëve në Serbi.

Vetëm në Parlament do të ngritet zëri në mbrojtje për realizimin e kërkesave të shqiptarëve dhe avancimin e të drejtave të ligjshme të njohura ndërkombëtarisht.

Kjo na ndihmon se do debatohet e diskutohet edhe për diskriminimin që po vazhdon përmesë pastrimit etnik-pasivizimit, për përdorimin e Gjuhës Shqipe, në mbrojtjen e identitetit dhe të përdorimit të simboleve kombëtare, në ruajtjen e trashëgimisë kulturore, për investime e për përfaqësime proporcionale në nivelin lokal e nivelin qendror.

Ftoj publikisht, gjithë votuesit të dalin masovikisht në zgjedhje pasnesër, dhe të rrumbullaksojn koalicionin me numër 13
,,BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON’’ ,
bartës i kësaj liste Shaip KAMBERI.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu