Ndalohet një 35-vjeçar në Shkup, ka grabitur një barnatore!

MPB njofton se është ndaluar një 35-vjeçar nga Shkupi i cili dyshohet se ka kërcënuar një punonjës në një barnatore dhe i ka marrë para.

“Më 13.11.2023 rreth orës 20:00 në Shkup, në afërsi të një qendre tregtare në zonën e Qendrës, zyrtarët policorë të Njësisë për Trafikim të Paligjshëm me Droga dhe Armë kanë ndaluar A.S. (35) nga Shkupi për shkak të dyshimit se rreth orës 19:19 në një barnatore në zonën e Kisella Vodës, me kërcënim ka marrë para.

Gjatë kontrollit në banesën e tij janë sekuestruar para dhe një armë, të cilat dyshohet se janë nga krimi.

A.S. është ndaluar në stacionin policor, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës./Telegrafi/

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu