MPB: Të shtunën do të punojë pika “Prolet” për nxjerrje të dokumenteve pa termin dhe sportelet për marrjen e dokumenteve tashmë të gatshme!

Ministria e Punëve të Brendshme njofton qytetarët se pika për ndërrim të dokumenteve personale pa termin në Stacionin Policor “Prolet” në Shkup do të jetë e hapur edhe me datë 16.12.2023 (e shtunë) nga ora 08:00 deri në ora 16:00, përcjell TV21. Gjithashtu të shtunën (16.12.2023) sportelet për lëshimin e dokumenteve të gatshme do të jenë të hapura në ambientet e RTVM-së (nga ora 08:00 deri në 20:00) dhe në Beko (nga ora 8:00 deri në 16:00).

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu