“Një moment historik për vendin tonë!” Çfarë po paralajmëron ministri Aliu?!

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratë, Azir Aliu ndodhet në vizitë zyrtare në Dubai i cili në mënyrë intenzive është duke zhvilluar një sërë takimesh të rëndësishme me kolegë nga vende të ndryshme të botës.

Ai gjithashtu përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka shtuar jo pak kuriozitetin e qytetarëve të vendin tonë se së shpejti do të vijë një tjetër projekt i sukseshëm në të mirë të vendit tonë.

Ministri Aliu ka dëshmuar se prioriteti i tij kryesor ka qënë transformimi rrënjësor në raportet mes shtetit dhe qytetarit si dhe anasjelltas. Duke përmirësuar shumë shërbime publike, Aliu përmes transformimit digjital dhe reformave rrënjësore, po punon fort në funksionimin e zbatimit të ligjit, në funksion të luftër kundër korrupsionit si dhe në funksion të forcimit të shtetit.Dhe ky kuriozitet besojmë se do të shuhet me një tjetër investim të rëndësishëm në të mirë të shtetit dhe qytetarëve.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu