LSDM akuza VMRO-së: Në mëngjes “shani” Levicën e në mbrëmje thoni se do koaliciononi me ta

LSDM-ja në pushtet ka akuzuar sot VMRO-DPMNE-në sepse siç thuhet në reagim, në mëngjes dërgojnë njoftime kundër Levicës duke thënë se janë Hamasi, ndërsa në mbrëmje Mickoski thotë se do të bëjë koalicion me Levicën, përcjell KlanM.

“Edhe Mickoski thotë se do të kishte negociuar në tryezë për vlerat me Levicën proruse. Çfarë vlerash janë këto? Kundër NATO-s dhe kundër BE-së, izolimit, diktaturës, regjimit dhe retorikës ndezëse. Këto janë vlerat e Levicës për të cilat Mickoski dëshiron të negociojë”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Mickoski dhe DPMNE, sipas partisë së Kovaçevskit, janë kundër interesave strategjike të shtetit, kundër NATO-s e BE-së, por janë “për” koalicion me Apasievin dhe Levicën./KlanMacedonia

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu