Izet Mexhiti për kryeministrin teknik: Shtëpi e rrënume me fasadë të renovume!

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, pjesë e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Izet Mexhiti, i pyetur nga TV21 rreth vendimit të BDI-së që Talat Xhaferi të jetë kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit të Qeverisë, u shpreh se puna e kryeministrit teknik është sikur një shtëpi e rrënuar me fasadë të re.

“Shtëpi e rrënume me fasadë të renovume. Kështu e ka punën kryeministri teknik!”, u përgjigj shkurt Mexhiti për këtë çështje.

Gjatë ditë së sotme Bashkimi Demokratik për Integrim ka sjell vendim që për kryeministër shqiptar të propozojë Talat Xhaferin nga kjo parti, i cili për momentin udhëheq postin e kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

Xhaferi në një paraqitje virtuale bëri të ditur se e pranon propozimin e partisë dhe deklaroi se funksionin do ta ushtrojë me përgjegjësi dhe përkushtim të madh, duke përmbushur pritshmëritë e qytetarëve

lajmet e fundit

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

Duraku: I propozuari për zv/ministër të Ekonomisë, Marjan Risteski 12 vjet nuk lejoi renovimin e xhamisë historike në Prilep

Deputeti i Frontit Europian, Sadulla Duraku sot në Kuvend tha Marjan Risteski, i propozuar për zv/ministër të Ekonomisë dhe Punës, si ish-kryetar i komunës...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu