Presidenti Erdoğan dje vizitoi Athinën dhe me Mitsotakisin nënshkroi marrëveshje në kuadër të Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë.

Departamenti i Shtetit të SHBA-së tha se ka mirëpritur takimin e zhvilluar mes presidentit të Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, raporton Anadolu.

Në deklaratën për AA, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se “SHBA-ja ka mirëpritur me shumë kënaqësi takimin mes presidentit turk, Erdoğan dhe kryeministrit grek, Mitsotakis”.

“SHBA-ja mbështet bisedimet dypalëshe në çdo nivel që Greqia dhe Türkiye po punojnë së bashku në çështjen e rritjes së paqes, sigurisë dhe prosperitetit në rajon”, thuhet në deklaratë.

Presidenti Erdoğan dje vizitoi Athinën dhe me Mitsotakisin nënshkroi marrëveshje në kuadër të Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë.

Liderët e dy vendeve në konferencën e përbashkët për media dhanë mesazhin për avancimin e dialogut dhe bashkëpunimit.

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu