Incidente të rënda në Xhepçisht dhe Tetovë, të përfshirë persona nga Poroji, Xhepçishti, Reçica e Madhe dhe Reçica e Vogël

Kronika 12 dhjetor 2023

Njoftimet e policisë

Mbrëmë (11 dhjetor), në ora 23:00, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë arrestuar dy persona të moshës jomadhore nga Xhepçishti i Tetovës, të cilët paraprakisht ishin denoncuar nga 56-vjeçari I.I. nga Poroji i Tetovës se rreth orës 21:30 në fshat kanë sulmuar fizikisht djalin e tij të moshës jomadhore. Sipas raportit, njëri prej tyre ka përdorur edhe një mjet metalik. Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, pas së cilës ndaj dy të rinjve të raportuar, do të përgatiten parashtresat përkatëse.
Mbrëmë (11 dhjetor) në ora 22:00, në SPB-Tetovë janë dorëzuar personat I.S.(18) dhe M.I.(31) nga Reçica e Madhe e Tetovës. Të dy janë denoncuar në ora 13:00 nga 44-vjeçari A.B. nga Reçica e Vogël e Tetovës, se rreth orës 09:00, ai, vëllai i tij A.B. (33) dhe djali i tij i mitur kanë qenë të sulmuar fizikisht në objektin e tij hotelierik në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë. Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar dhe ndaj tyre do të vijojnë parashtresë përkatëse.
Mbrëmë (12-dhjetor) rreth orës 02:55, në ambientet e Emergjencës së Gostivarit, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë ndaluar 52-vjeçarin Xh.R. nga Skudrinja e Rekës së Poshtme, i cili ka prishur rendin dhe qetësinë publike. Ai është ndaluar në Stacionin Policor të Gostivarit dhe ndaj tij do të përgatitet parashtresë në bazë nenit 6 të Ligjit për kundërvajtje kundër rendit dhe qetësisë publike.

Pesëdhjetë vjeçari E.T. nga Gostivari, dje (11-dhjetor) në ora 15:40 në SPB Tetovë ka raportuar se rreth orës 11:00 në objektin e tij afarist në rrugën “18 Nëntori” në Gostivar është sulmuar fizikisht nga një person të cilin e njihte. Në sulm, sipas raportit, ai ka përdorur edhe një mjet metalik. Po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.
TetovaNews

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu