Grubi: BDI-ja është parti e fortë, fitojmë në zgjedhje! Presionet mbi gjykatën dhe prokurorinë të papranueshme!

Grubi: BDI-ja është parti e fortë, fitojmë në zgjedhje! Presionet mbi gjykatën dhe prokurorinë të papranueshme…

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në 24 analiza duke folur për aktualitetin politik ka folur se BDI-ja është parti e fortë dhe nuk kapet asnjëherë “ngushtë”.
Ai tha se matjet e fundit e kanë dëshmuar se BDI-ja është fituese e zgjedhjeve të ardhëshme. Ai thotë se BDI-ja është parti serioze dhe po ndërton të ardhmen e qytetarëve.

“BDI-ja është fituese gjithandej, në të gjitha anketat, do ta shohim edhe në zgjedhje këtë. Ne po ndërtojmë autostrada”, tha mes tjerash, Grubi.

Foli edhe për presionet që po i bëhen gjykatës nga politikanët, gazetarët dhe persona që thirren si ekspert.

“A u kërkua përgjegjësi nga dikush për ngjarje të ndodhura së fundmi. Ju jeni ekspert, ju investigoni, ju dini gjithçka. Qoftë unë, qoftë Pendarovski, qoftë kushdo nga Qeveria, nuk mund të flasim për hapsirën dhe trafikun ajror. Kushdo qoftë nuk ka të drejtë të tregoj gjyqit se si duhet të vendosë, qoftë Kryeministri, qoftë Presidenti, qoftë partitë opozitare, maqedono-shqiptare. A keni parë ndonjë reagim nga BDI-ja përveç asaj se duhet të vendoset mbi faktet dhe argumentet dhe të hetohen të gjithë, nuk bëjmë presion as mbi Gjykatën as Prokurorinë”, tha Grubi.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu