Erjona Jonuzi vlerësohet nga Agjencia për Rini dhe Sport për sukseset në volejboll!

Paraqitjet e shkëlqyeshme me skuadrën e Rabotniçkit dhe përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut bashkë me titujt e sukseset ekipore kanë sjellë edhe vlerësime individuale për volejbollisten tetovare, Erjona Jonuzi. Fituese e shumëfishtë e kampionatit dhe Kupës së vendit, e shkëlqyeshme edhe në fanellën e përfaqësueses, Erjona sot është pritur në Agjencinë për Rini dhe Sport ku nga ana e drejtorit, Naumçe Mojsovskit është nderuar mes tjerash edhe me një mirënjohje si vlerësim për rezultatet e arritura.

“Erjona Jonuzi është e ardhmja e volejbollit!
Në karrierën e saj profesionale 12-vjeçare, ajo ka shënuar suksese dhe rezultate të shkëlqyera:

7 herë kampione e Kupën e RMV-së
7 herë kampione në Ligën e Volejbollit në Maqedoni!
6 herë e shpallur si teknike e vitit
MVP në garat evropiane me perfaqësuesen e volejbollit të Maqedonisë në ndeshjen kundër Letonisë!

Erjona është e vetmja që fitoi titullin MVP në garat evropiane, duke qenë lojtarja më e mirë në ndeshje, edhe pse Maqedonia pësoi humbje!

Jemi krenar që në emër të Agjencisë për Rini dhe Sport i ndajmë MIRËNJOHJE për kontributin e jashtëzakonshëm në volejbollin e Maqedonisë!

I urojmë edhe sa më shumë suksese dhe mirënjohje”, thuhet në postimin e Agjencisë për Rini dhe Sport në emër të drejtorit, Naumçe Mojsovski.

lajmet e fundit

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

Bastisje në Veles, ndalohet një person për tregti me lëndë narkotike

MPB Maqedoni njofton se dje (24.07.2024) në ora 14.25 në Veles, zyrtarë policorë nga Seksioni për trafikim të paligjshëm të narkotikëve në SPB Veles,...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu