Emine Abazi zgjidhet kryetare e Asamblesë së Gruas në ASH – Çair

Emine Abazi zgjidhet kryetare e Asamblesë së Gruas në ASH – Çair

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të Aleancës për Shqiptarët, eshte bere e ditur zgjedhja me e re ne krye ne Asamblese se gruas në kete subjekt per degen e Cairit, qe nga sot do te udhehiqet nga Emine Abazi.
Ju kujtojme se aktivitetet e partive politike ne vend kane rritur intenzitetin per konsulidimin e radheve te tyre per shkak te zgjedhjeve qe po afrohen.

Satatusi i plote:

Asambleja e Gruas së Aleancës për Shqiptarët është shtëpia më e sigurtë që i jep mundësi dhe fuqi veprimi gruas dhe vajzës shqiptare.
Pas anëtarësimeve të reja, sot u mbajt kuvendi i degës së Asamblesë së Gruas në Çair dhe me shumicë absolutr kryetare u zgjodh Emine Abazi, e diolomuar në Fakultetin për Gjuhë dhe Letërsi Shqipe dhe Magjistër në Menaxhim dhe Udhëheqje në Arsim.
Pas zgjedhjes së organeve të reja dhe pas rritjes së interesimit për anëtarësime dega e Asamblesë së Gruas – Çair, ashtu si edhe të gjitha strukturat e tjera, do të vazhdojnë procesin e regjistrimit dhe zgjerimit të strukturave në të gjitha organet partiake.
Eja në shtëpinë tënde!

lajmet e fundit

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit Lionel Messi e pati një gëzim të dyfishtë mbrëmë. Ylli i Inter Miamit e fitoi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu