Blerta Jonuzi zgjidhet kryetare e FRASH-Çair!

Aleanca për Shqiptarët mbetet shpresa e vetme për të ardhmen dhe FRASH, struktura e vetme që rritet dhe gjithnjë e më shumë i besojnë të rinjtë.

Sonte me një prezencë masovike, mbajti punimet Kuvendi i FRASH – Çair ku kuvendarët zgjodhën për kryetare Blerta Jonuzi, e diplomuar në drejtimin banka dhe financa, aktualisht ndjek studimet për master në drejtimin marrëdhënie ekonomike ndërkombëtare.

Pas kuvendit të sotëm, FRASH vazhdon me anëtarësimet e reja dhe zgjerimin e strukturave në të gjitha nivelet.

Rinia është vetë ndryshimi, FRASH është shpresë.

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu