Binjakët që suprizuan bashkmoshatarët! “Gjenit e Vegjël” ,libri me poezi është krijimi i tyre!

Ermira Rama sëbashku me vëllaun Ermirin, surprizojn moshatarët e tyre dhe publikun e gjërë, me një përmbledhje me poezi.
Ermira dhe vëllain e saj binjak Ermiri nga Lipjani, në 31.10.2023 kanë promovuar librin me poezi “Gjenit e Vegjël”.
Pas përfundimit të vitit shkollor, të gjithë periudhën e pushimit veror e shfrytëzuan për të krijuar këtë libër te bukur poezish, që për hir të së vërtetës në moshen e tyre është një gjë përvecse e rrallë por edhe shumë e vështirë!.
Përmbledhja me poezi përfshin 30 poezi me tema te ndryshme,festa dhe dëshira fëmijerore.

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu