Babai nga Shkupi dhe nëna nga Kumanova dyshohen se kanë kryer veprën penale “braktisja dhe keqtrajtimi i fëmijës” në Dibër!

Kallëzim penal për një burrë dhe një grua për neglizhencë dhe keqtrajtim të fëmijës, njofton MPB.

“SPB Dibër ka paraqitur kallëzim penal kundër S.R.(28) nga Shkupi dhe V.I.(22) nga Kumanova për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për veprën penale “braktisja dhe keqtrajtimi i fëmijës””.

Nga MPB zbuluan se ato kanë neglizhuan detyrën e kujdesit dhe edukimit dhe braktisën fëmijët e tyre të mitur, të cilët u gjetën duke lypur më datë 24.11.2023 në rrugën “1 Mai” në Dibër.

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu