Avokati i Bekim Nezirit: Neziri nuk ka marrë pjesë në incidentin në M-NAV, gjithçka ka ndodhur pas shpinës së tij

Bekim Neziri nuk ka marrë pjesë në incidentin në M-NAV dhe nuk ka pasur absolutisht asnjë kontribut në këtë rast, e gjithë ngjarja ka ndodhur pas shpine, thotë avokati i tij Elenko Milanov.

Sipas Milanov, nuk është e vërtetë se incidenti ka ndodhur në kullën e kontrollit të trafikut ajror, e as që janë sulmuar kontrollorët që punonin në atë moment.

Në këtë ngjarje nuk ka asgjë që ka ndodhur në strukturën e kontrollit, as nuk ka ndonjë gjë që ndodh pranë asaj kulle kontrolli dhe as me një person që në atë moment duhej të kryente detyrat e tij në kullën e kontrollit. Kjo është gjëja e parë dhe primare që ka krijuar këtë famë dhe përçarje”, tha Milanov para Gjykatës Penale.

Ai ka shpjeguar se Neziri duke u paraqitur sot në gjykatë tregon se nuk ka ndërmend të ikë, por se dëshiron të vërtetojë saktësisht se çfarë ka ndodhur në M-NAV.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu