Izet Mexhiti: Nuk e përjashtoj Rufi Osmanin si kandidat për president të RMV-së

Izet Mexhiti, kryetari i “Lëvizjes Demokratike” në një konferencë për media sot tha se opozita shqiptare është në bisedime nëse do të ketë kandidat për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Ai nuk e përjashtoi Rufi Osmanin si kandidat të mundshëm, shkruan Portalb.mk.

Në konferencën e sotme për media të koalicionit “Lëvizja Evropiane për Ndryshim”, kryetari i “Lëvizjes Demokratike” parti kjo pjesë e koalicionit opozitar, Izet Mexhiti i pyetur nga gazetarët nëse opozita shqiptare do të ketë kandidat në zgjedhjet presidenciale të 24 prillit, dhe nëse ai do të jetë Rufi Osmani, ai tha se nuk e përjashtojnë si kandidat por ende janë në bisedime dhe se personi do të jetë inkluziv që të përfaqësojë shqiptarët në Maqedoni,

“Nuk e përjashtoj, ka pasur bisedime. Do të jetë kandidat gjithëpërfshirës, inkluziv, që në mënyrë dinjitoze do t’i përfaqësojë si kandidat për president, shqiptarët në Maqedoni.”, tha Mexhiti.

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu