Atmosfera e festave të fund vitit do të jetë e zymtë për të disatën herë radhazi në Tetovë!

Atmosfera e festave të fund vitit do të jetë e zymtë për të disatën herë radhazi në Tetovë, pasi as këtë vit qyteti nuk do të dekorohet për festat. Këtë e konfirmoi sot kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami. Nga ana tjetër ka filluar shpërndarja dhe shitja e fishekzjarrëve, Policia rikujton dënimet dhe rreziqet nga përdorimi i tyre, apelojnë për kujdes.

“Jo, derisa nuk arrijmë të stabilizojmë qytetin në aspektin financiar, derisa nuk arrijmë të menaxhojmë me sukses me obligimet bazike të komunës që ka të bëjë me mirëmbajtjen e ambienteve publike, me pastrimin e qytetit, me furnizimin me ujë të mjaftueshëm, me rregullimin e infrastrukturës bazike, nuk e shohim të arsyeshme të harxhojmë mjete për çështje që janë të rëndësishme për qytetin por jo të domosdoshme”, tha kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami.

lajmet e fundit

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu