3 persona e rrahin pronarin e një objekti hotelerik në Tetovë, i marrin paratë dhe e dëmtojnë veturën e një mysafiri

Më 17.01.2024 në ora 17.10 në SPB-Tetovë, Z.R.(42) nga Tetova, ka raportuar se rreth orës 14.50 në objektin e tij hotelierik në Tetovë, personat F.D., M.N. dhe Z.S. kanë dëmtuar një pjesë të inventarit, e kanë sulmuar fizikisht atë, nga punonjësi me kërcënim kishin marrë para, ndërsa para ndërtesës me një objekt të fortë kanë dëmtuar një automjet pasagjerësh “audi a7” me shënjat e regjistrimit të Shkupit, pronë e Sh.J.(41) nga Shkupi, që ishte mysafir në objektin hotelierik. Pas masave të marra u konstatua se F.D. është një person me probleme shëndetësore, pas së cilës efektivët policorë nga SPB Tetovë e kanë siguruae dhe dërguar në një institucion shëndetësore në Shkup. Pas pastrimit të plotë dhe dokumentimit të rastit do të pasoj edhe parashtresë përkatëse.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu