Video/ Pamje dramatike, shikoni si hidhen nga ballkoni studentët në Universitetin e Pragës, tentojnë t’u shpëtojnë plumbave!

Të tjera pamje dramatike dalin nga ngjarja e rëndë ndodhur në Universitetin e Pragës, ku 24-vjeçari David Kozak vrau me armë mbi 15 persona dhe la të plagosur dhjetëra të tjera.

Siç shihet nga këto pamje, disa prej studentëve që ndodheshin brenda Universitetit, janë hedhur nga ballkoni, për t’u shpëtuar plumbave të autorit.

Ndërkohë sipas raportimeve të mediave vendase, autori ishte student në këtë Universitet, ndërsa ende nuk dihen arsyet e këtij sulmi tragjik, më i rëndi i shënuar në Çeki.
https://x.com/marionawfal/status/1737890669304140122?s=46

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu