Vetëvendosje mbështet opozitën shqiptare ne Maqedoninë e Veriut!

Siç duket, Vetëvendosja edhe pse në pushtet Kosovë, në Maqedoninë e Veriut është duke qëndruar gjithnjë dhe më afër opozitës shqiptare.

Sot, pjesëtari i saj i lartë, Arbër Zaimi ka marrë pjesë në organizimin e koalicionit të opozitës – Lidhja Europiane për Ndryshim në kuadër të së cilit është nënshkruar edhe koalicioni për ndryshim mes liderit të Lëvizjes Demokratike – Izet Mexhiti, liderit të Alternativës – Afrim Gashi dhe Lëvizjes Besa, Bilall Kasami.

“Erdha për të shprehur urimet më të përzemërta të kryeministrit Albin Kurtit dhe të gjithë ne”, tha mes tjerash Zaimi dhe kujtoi heronjtë kombëtar që nga Skëndërbeu e deri te Adem Jashari.

Por theksin e vendosi te Adem Demaçi dhe Ukshin Hoti.

“Ata janë mësuesit tanë”, tha mes tjerash Zaimi.

 

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu