Heqin flamurin kishës në Kodrën e Diellin dhe vendosin flamurin shqiptar, dalin pamjet e personave të maskuar (VIDEO)

Dy persona të maskuar kanë hequr flamurin e Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopatës së Ohrit nga një shtizë flamuri përballë kishës së Shën Naumit të Ohrit në Kodrën e Diellit dhe kanë vendosur flamurin shqiptar.

Ky rast është është denoncuar në policinë e Tetovës kryetari i këshillit kishtar. Por policia theksoi se tërë ngjarja është regjistruar nga kamerat e vëzhgimit.

📸 Watch this video on Facebook https://www.facebook.com/share/v/m9hgWeGeKrTZKf2j/?mibextid=SphRi8

 

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu