U revoltua për shkak se nuk ja pranuan nënën në kontroll, profesori: Mos e shfrytzoni per politikë, stafi i ministrisë u kujdes për ankesën time!

Në mengjes nje profesor nga Tetova i revoltuar me stafin mjeksor ne spitalin e pergjithshem “Nënë Tereza” në Shkup, per shkak se nuk e kishin pranuar nenen e tij ne kontroll pa termin edhe perkundrejt dhimbjeve te pacientes. Ai nepermjet nje postimi ne facebook shprehu revolten e tij per rastin ne fjale.
Ky rast u be viral neper rrjetet sociale, pasi shum portale e publikuan si rast.
Ne nje postim te mevonshem profesori ne fjale me nje reagim tjeter sqaroj gjithcka. Ai mes tjerash shkruan se : Nga ministria e shendetesise
me telefonuan dhe u kujdesen deri ne fund per te mos patur asnje pengese. Portalet nuk duhet ta shfrytezojn per poena politike postimin tim.

lajmet e fundit

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu