Të paktën 50 të vdekur nga sulmi izraelit në shkollën e Gazës

Palestinezët kanë reaguar pas një sulmi në një shkollë të OKB-së që strehon njerëz të zhvendosur, në mes të konfliktit të vazhdueshëm midis Izraelit dhe grupit islamik palestinez Hamas, në kampin e refugjatëve Jabalia në Rripin verior të Gazës.

Sipas Al Jazeera, të paktën 50 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë të plagosur pasi forcat ajrore të Izraelit bombarduan shkollën al-Fakhoora të operuar nga OKB-ja dhe më vonë gjatë ditës sulmuan një strehë tjetër në Tal al-Zataar, transmeton Klan Kosova..

Shkollat e drejtuara nga OKB-ja në Gazën veriore strehojnë mijëra palestinezë të zhvendosur nga lufta.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu