Taravari i pakënaqur me LSDM-në, ASh-ja do të shqyrtojë pjesëmarrjen në Qeveri

Shkup, 15 nëntor – Kreu i ASh-së, Arben Taravari, ka paralajmëruar se deri nga fundi i këtij muaji apo në fillim të dhjetorit, në partinë e tij do të flasin për daljen e mundshme nga Qeveria pas mosmiratimit të Ligjit për amnisti. Pakënaqësia ka të bëjë me qëndrimin kundër të LSDM-së.

“Ne vërtetë kemi dyshimet tona a duhet vazhduar apo s’duhet vazhduar në Qeveri, sidomos pas ligjit për amnisti ku ndodhi një tradhti, që një ligj i cili ishte propozim i Qeverisë, nuk u votua nga deputetët e LSDM-së. Ne kemi dyshime, por nuk i kemi biseduar për shkak të ndryshimeve kushtetuese. Nga fundi i nëntorit e fillimi i dhjetorit, ne duhet ta marrim vendimin definitiv a vazhdojmë në Qeveri apo bëhemi opozitë.”, – deklaroi kryetari i ASh-së, Arben Taravari

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu