Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme!

Para disa muajsh mbajtëm qëndrimin se duhen zgjedhje të dyfishta, por zgjedhja e Presidentit do të mbetet në hije, tha Arben Taravari.

“Ne e dimë që bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrovit janë të pritshme, por nuk kemi pasur miq më të mirë se vendet perëndimore dhe ata na kanë ndihmuar gjithmonë kur kemi pasur nevojë për ndihmë, historikisht nuk kemi pasur ndihmë nga Rusia.

99% e partive politike thonë se pretendojnë të hyjnë në BE dhe ne kemi ndihmë nga vendet perëndimore”, tha Taravari për “Kanal5”.

Taravari thotë se nëse zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale mbahen së bashku, atëherë zgjedhja e Presidentit do të mbetet nën hije.

“Para disa muajsh kemi mbajtur qëndrimin se duhen zgjedhje të dyfishta, por zgjedhja e Presidentit do të jetë në hije, prandaj i gjithë pushteti politik do të përqendrohet në zgjedhjet parlamentare. Ne si parti pajtohemi që 8 maji të jetë dita e zgjedhjeve”, tha Arben Taravari.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu