Takimi emotiv babë e bir: Luis Diazi takoi babanë pasi u lirua nga Guerilët?!

MANUEL DIAZ KALOI 13 DITË SI PENG

Futbollisti kolumbian dhe i Liverpulit, Luis Diaz, më në fund, për herë të parë u takua me babin e tij, Luis Manuel Diaz.Ky ishte kontakti i parë pas lirimit të tij nga Armata Kombëtare Çlirimtare, pasi u mbajt peng për 12 ditë.

Futbollisti i Liverpulit, Luis Diaz, ka mbërritur në Kolumbi për tu grumbulluar me kombëtaren, kurse me këtë rast ai takoi për herë të parë babanë e tij, Manuel Diaz, pas rëmbimit.

Të rikujotojmë se, Luiz Manuel Diaz, bashkë me bashkëshorten Silenis Marulanda, ishin rrëmbyer më 28 tetor nga një organizatë që qeveria amerikane e ka shpallur si terroriste.

E ëma e futbollistit ishte liruar pas disa orëve, derisa babai i tij, kaloi 13 ditë si peng derisa u lirua nga guerilët.

Në për rrjetet sociale virale është bërë një video-emtocionuese, ku takohen babë e bir dhe ku emocionet nuk kanë munguar. Shihet se si futbollisti Luis Diaz me lot në sy përqafon babanë e tij, në hapësirën ku janë edhe familjarët e tij.

Udhëheqësit e ELN-së, rrëmbimin e prindërve të Luis Diazit e kishin cilësuar si “gabim”, por kanë insistuar se rrëmbimi për të marrë sasi parash, nuk shkel armëpushimin me qeverinë kolumbiane që ishte nënshkruar paraprakisht.

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu