Spasovski: Sistemi i “Qytetit të Sigurt” do të përfshijë edhe qytetet e tjera!

Sistemi i “Qytetit të Sigurt” do të përmirësohet dhe kjo do të nënkuptojë përfshirjen e qyteteve dhe autostradave më të mëdha në të gjithë vendin, njoftoi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

“Për momentin e kemi vetëm në Shkup, Kumanovë dhe Tetovë dhe është në proces procesi i përmirësimit të gjithë këtij sistemi. Përmirësimi do të përfshijë autostradat në të gjithë vendin dhe këto tre qytete dhe kjo do të përfshijë natyrisht edhe përcaktimin elektronik të shkeljeve të qarkullimit rrugor”, tha ai.

Spasovski tha se ideja është që sistemi të zgjerohet, para së gjithash, në qytetet e mëdha ku ka frekuencë më të madhe të njerëzve.

“Shtipi është një nga ato qytete, edhe pse duhet të themi se lindja, zona e Shtipit, është e qetë, stabile, por kudo që kemi video vëzhgim, kemi përmirësim të situatës së sigurisë, por edhe na ndihmon në veprimtarinë zbuluese të sigurisë publike”, shtoi Spasovski.

lajmet e fundit

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu