Shtetasi polak arrestohet në rajonin e Sarajit! Transportonte ilaçe për të cilat nuk kishte dokumentacion përkatës

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 16:25 në afërsi të liqenit të Treskës është arrestuar shtetasi polak, 59-vjeçari L.V.P., shkruan TV21. Nga MPB shtojnë se i njëjti është kapur duke transportuar ilaçe për të cilat nuk kishte dokumentacion përkatës.

“Ai u kap në automjetin e pasagjerëve “Mercedes”, me targa polake dhe gjatë kontrollit u konstatua se nuk kishte vendbanim të regjistruar në vend, ndërsa gjatë kontrollit u fjet një sasi e madhe e ilaçeve në formë tabletash, pa dokumentacion përkatës për i origjinën dhe transportin e tyre”, shtojnë nga MPB./tv21.tv

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu