Samsung prezantoi unazën “e zgjuar” Galaxy Ring

Në ngjarjen Unpacked, Samsung prezantoi serinë e re të telefonave Galaxy S24, por në fund u njoftua gjëja tjetër e madhe, e cila është Galaxy Ring.

Bëhet fjalë për një unazë “të zgjuar”, e cila do të përmbajë risitë më të fundit të Samsung të fokusuara në shëndetin dhe do t’i integrojë ato në një formë krejtësisht të re.

Do të jetë një “pajisje e fuqishme dhe e përballueshme e fokusuar në shëndetin dhe mirëqenien, e cila do të ndryshojë të ardhmen e shëndetit në një mënyrë që vetëm Samsung mund ta bëjë”. Kjo është pikërisht ajo që u tha në skenë kur shpalli Unazën Galaxy.

Samsung Debuts Galaxy Ring for Health Tracking
Unaza është e rrumbullakët dhe e zezë, të paktën në videon e shfaqur, dhe pritet të zbulohet në fund të këtij viti.

Është e mundur që ai të mbërrijë në treg me gjeneratën e re të telefonave inteligjentë të rrokullisur të Samsung.

Galaxy Ring pritet të monitorojë një sërë parametrash shëndetësorë dhe të informojë përdoruesin me dridhje dhe njoftime. Duke pasur parasysh faktin se ajo nuk ka ekran, bateria e saj duhet të zgjasë më shumë se ajo e një ore inteligjente.

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu