Salla e stërmbushur në Stamboll mirëpret Bilall Kasamin dhe Lulzim Jasharin

Eventi “Dita e Flamurit Shqiptar dhe Java e Kulturës” që po mbahet në Stamboll të Tuqisë ka mbushur sallën e Qendrës së Kulturës dhe Artit Eyüp.

Përpos numri të madh të qytetarëve, ajo që ra në sy në këtë event ishin mysafirët special që ishin të ftuar në këtë event si kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami dhe djali i Komandantit legjendar Adem Jashari, Lulzim Jashari.

Pos ndjekjes nga afër të këtij eventi, të pranishmit patën mundësi të shkëmbejnë biseda me mysafirët special të ftuar në këtë event për tu njoftuar me zhvillimet dhe jetën e shqiptarëve në këto troje.

Kujtojmë që në Stamboll jetojnë një numër i konsiderueshëm shqiptarësh dhe të njejtit janë aktiv në organizimin e eventeve të ndryshme kulutrore e kombëtare.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu