Rruga Tetovë – Prizren do të ketë tunel prej 6.4 kilometrash, mu në pikën kufitare

Rruga Tetovë – Prizren që pritet të fillojë të ndërtohet në këtë vit (2024), do të ketë tunel të gjatë prej 6.4 kilometrash dhe i njëjti do të kalojë mu në pikën kufitare që lidh dy qytetet të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Bekim Rexhepi, zëvendësministër i Transportit dhe Lidhjeve në “10 Minuta” në TV21 bëri të ditur se ky tunel do të jetë bashkëfinancim i dy shteteve. Kjo mënyrë e financimit ishte menduar të zbatohet në gjithë projektin, por siç bëri të ditur Rexhepi, do ta zvarriste realizimin e tërë projektit.

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu