Revoltë në BDI-në e Çairit, Ahmeti vazhdon ta mbështesë Bekim Nezirin?!

Po zien në BDI-në e Çairit. Sipas burimeve nga dega e BDI-së në Çair, strukturat e kësaj partie janë të revoltuara me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, i cili vazhdon ti japë mbështetje kreut aktual të degës Bekim Neziri, përkundër skandaleve të fundit në të cilat është përfshirë ish-ministri nga Çairi.

Bekim Neziri u përfshi në përleshjen fizike ndaj të punësuarve shqiptarë në kontrollin e fluturimeve M-NAV, u arrestua nga policia dhe iu caktua paraburgim shtëpiak nga gjykata.

Por, përkundër kësaj, Ali Ahmeti vazhdon të këmbëngulë që Neziri ta drejtojë degën e Çairit.

Kjo ka shkaktuar revoltë mes anëtarësisë, të cilët vlerësojnë se Neziri as nuk mund të kryejë aktivitet partiak duke qenë në paraburgim, ndërsa njëkohësisht ia ul rejtingun BDI-së me skandalet e njëpasnjëshme. lajmetari.press

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu