Raporti i autopsisë së Vanjas dhe Pançes ka arritur në Prokurorinë e Shkupit!

Shkup, 22 dhjetor – Gjetjet nga obduksioni i trupave të të vrarëve Vanja Gjorçevska dhe Pançe Zhezhovski kanë mbërritur në Prokurorinë Publike.

Tashmë me ta, do të duhet gjenden përgjigjet se si u rrëmbye dhe u vra e mitura Vanja dhe 74-vjeçari Pançe.

14-vjeçarja Vanja u shpall e zhdukur më 27 nëntor dhe Pançe nga Velesi më 24 nëntor. Trupat e tyre u gjetën më 3 dhjetor. Në lidhje me dy rastet dyshohen pesë persona, tre prej të cilëve e kanë pranuar fajësinë. Të gjithë janë në paraburgim.

I dyshuari i parë është Ljupço Palevski Palço, i cili pritet të ekstradohet nga Turqia.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu