Bastisje në Semenishtë të Sarajit, arrestohet një person!

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se zyrtarët policorë mëngjesin e sotëm kanë arrestuar 41-vjeçarin E.J. nga fshati Semenishtë, Komuna e Sarajit, pasi siç thuhet në njoftimin e MPB-së gjatë bastisjeve në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuat armë dhe municione.
“Gjatë bastisjes u gjet një pushkë automatike, dy pistoleta, një karikator pistolete, dy karikatorë automatiku dhe 71 plumba. Nga efektivët policorë është privuar 41 vjeçari E.J. nga liria dhe pas dokumentimit të rastit, ndaj tij do të bëhet kallëzim penal përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së. /Alsat.mk

lajmet e fundit

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu