Prilep: Një 80-vjeçar gjendet i vdekur në fermë – derrat kanë ngrë trupin e tij!

Një 80-vjeçar nga Prilepi është gjetur i vdekur në oborrin e një ferme në periferi të Prilepit. Pas njoftimit, ekipi i urgjencës ka mbërritur në fermë dhe ka konstatuar vdekjen. Është konstatuar se pjesë të trupit kanë qenë pre e derrave.

“Ferma ishte në një terren të papërshtatshëm, por me ndihmën e policisë hyrëm në oborrin dhe gjetëm trupin e qytetarëit nga Prilepi të lindur më 1943. Por, pamjet ishin trishtuese. Kishte pjesë që ishin hëngër nga derrat, këmba e djathtë, pjesë të fytyrës, qafës, kraharorit” – kanë deklaruar nga Urgjenca e Prilepit.

Supozohet se 80-vjecari ka ndërruar jetë para dy ditëve, por obduksioni I trupit të tij, duhet t`i zbulojë shkaqet e vdekjes.

Nga Prokuroria Publike e Prilepit thonë se trupi i pajetë I 80-vjecarit është gjetur nga i biri i tij./KlanMacedonia

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu