Njëra nga makinat e akisdentuara një natë më parë ka trafikuar emigrantë nga Siria

Njëra nga makinat e akisdentuara një natë më parë në rrugën Gjevgjeli-Bogdancë ka trafikuar emigrantë nga Siria. Policia njofton se në aksidentin ku pati dhe një viktimë ishin përfshirë 4 makina.

“Mercedesi” i cili ka qenë me traga të regjistrimit të një veture tjetër, ka qenë duke transportuar 7 emigrantë nga Siria. Shoferi është një 48 vjeçar me iniciale B.M nga Makedonska Kamenica. Në aksident ka ndërruar jetë personi B.J që ka dretjruar makinën Opel Korsa, kurse pasagjeri tjetër në veturë është plagosur lëndë.

Gjithashtu është plagosur edhe transportuesi i emigrantëve, ndërsa emigranëtët kanë pësuar lëndime trupore dhe janë trajtuar në spitalin e Gjevgjelisë.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu